19 серпня, у день свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Високопреосвящений архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив свою першу Божественну літургію у кафедральному Михайлівському соборі Черкас. Його Високопреосвященству співслужив вікарний єпископ Золотоніський Іоанн та духовенство храму.

Незважаючи на те, що свято Преображення Господнє припало на робочий день, зустріти архіпастиря і взяти його благословення прийшли численні парафіяни Черкас.

За літургією були піднесені сугубі молитви за упокій душі владики Софронія.

По завершенні Літургії владика Феодосій виголосив архіпастирське слово, в якому розкрив духовний сенс і значення сьогоднішнього свята у житті християнина.

19 серпня за новим стилем (6 серпня за старим) Свята Православна Церква святкує День Преображення Господнього. Свято встановлене в пам’ять Преображення Господа нашого Іісуса Христа перед учнями на горі Фавор. Ця євангельська подія показує, що в Іісусі Христі з’єднані два єства, тобто природи: божественне і людське. Під час Преображення божественна природа Христа не змінювалася, але з’явилася в Його людській природі. За словами святителя Іоанна Златоуста, воно відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє пришестя Христа на хмарах у славі з ангелами».

Наприкінці богослужіння архієпископ Феодосій звершив уставний чин освячення плодів нового врожаю та благословив присутніх священиків окропити принесені кошики з яблуками, виноградом та іншими плодами цьогорічного свяченою водою.

18 серпня, напередодні свята Преображення Господнього, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив всенічне бдіння з літією у кафедральному Михайлівському соборі Черкас. Його Високопреосвященству співслужив вікарний єпископ Золотоніський Іоанн та духовенство храму.

Ця публікація також доступна на: Russian