Архієпископ Боярський Феодосій розповів про духовні причини пандемії, якою охоплено сучасний світ, який до початку ХХІ ст. прийшов з глибокими внутрішніми протиріччями.

Пандемія коронавірусу – як міні-потоп, який когось може згубити, а кого-то врятувати, привівши до переосмислення тих постулатів гріховного життя, з якими останнім часом зжилися люди. Про це вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій (Снігірьов) розповів в інтерв’ю порталу  Православие.ru.

На думку ієрарха, в усьому що відбувається неодмінно є духовна причина, «хоча ця духовна причина багатогранна, для кожного шару суспільства вона має свою межу»

«Не відкидаючи того, що пандемія COVID-19 і її наслідки вигідні певним світовим силам (а значить, не виключено, що якоюсь мірою цими силами спровоковані і керовані), потрібно сказати, що Бог не дозволив би цій пандемії отримати такий розвиток, якби вона не мала одночасно з цим наказательного сенсу Божого попущення. Для кого це покарання і напоумлення? Для людей всього світу – в загальному сенсі. І, окремо і конкретно, – для світової Православної Церкви», – зазначив архієпископ Феодосій.

Він пояснив, що до початку ХХІ століття сучасний світ прийшов з глибокими внутрішніми протиріччями.

«Головне з цих протиріч – між голосом Божим – совістю людини – і тими законами гуманізму, які на Заході доведені до абсурду. Більш того, до диктатури абсурду, – підкреслив владика. – Часто біле називається чорним, а чорне – білим, і взагалі всі фарби переплутані. У медицині це захворювання зору називається дальтонізм. Хоча при цьому старше покоління ще пам’ятає правильні назви кольорів».

На його думку, в наявності глибокий духовний розлам сучасного суспільства, і «можна припустити, що в подібному духовно-моральному стані людство було незадовго до всесвітнього потопу».

«Пандемія коронавірусу – як міні-потоп: когось він може погубити, а когось врятувати, похитнувши віру в непорушність гуманізму, а значить, і зведеного на п’єдестал гріха. Загалом, це може привести до тимчасового переосмислення безліччю простих людей тих постулатів гріховного життя, з якими вони звикли і зжилися за останні десятиліття», – підсумував архієпископ Боярський Феодосій.

spzh.news


(87)

Ця публікація також доступна на: Russian