10 червня 2019 року побачив світ 30-й випуск журналу Київських духовних шкіл «Труди Київської Духовної Академії». Часопис «Труди КДА» є майданчиком для видання наукових доробок професорів, доцентів і викладачів КДА, також включає наукові праці світських і духовних установ, що беруть участь у наукових заходах на базі Київської духовної академії і семінарії.

Літнє видання часопису «Трудів» відкривається публікацією журналів засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 3 квітня 2019 року, в яких відображено рішення про канонізацію та внесення до Церковного календаря святих, життя та діяльність яких були тісно пов’язані з Київською духовною академією: святителя Сильвестра (Малеванського), святителя Димитрія (Богдашевського), священномученика Олександра Глаголєва та святителя Рафаїла, єпископа Бруклінського.

240-річчю з дня народження видатного православного ієрарха святителя Філарета (Амфітеатрова, 1779–1857), митрополита Київського і Галицького була присвячена Х студентська конференція «Студентська наука в духовній школі». Святитель Філарет увійшов в історію не тільки як талановитий адміністратор, але і як подвижник благочестя, якого вже за життя вважали святим. Особливий вплив святитель Філарет справив на історію Київської духовної академії та Києво-Печерської Лаври. Зважаючи на це, святителю Філарету та його діяльності присвячена низка статей у новому номері «Трудів», а також поміщені окремі матеріали цього студентського форуму.

Також в випуску часописа «Трудів КДА» опублікована стаття архієпископа Феодосія (Снігірьова) з Пастирського богослов’я “«Книга про посади пресвітерів парафіяльних» як перший навчальний посібник з пастирського богослов’я”.

Вже традиційно у випуску присутні наукові дослідження у таких рубриках: «Біблеїстика», «Патрологія», «Історія Київських духовних шкіл», «Історія Церкви», «Православ’я та інослав’я», «Пастирське богослов’я» та «Канонічне право».

За матеріалами прес-служби КДА


Стаття архієпископа Феодосія (Снігірьова) з Пастирського богослов’я >>>

(84)