22 жовтня 2022 року, в день памяті св.ап.Іакова Алфеєва, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці с.Нечаївка Черкаського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот.Василій Вознюк, духовенство Черкаського округу на чолі з благочинним прот.Сергієм Чумаком, настоятель храму прот.Олександр Московченко.

На сугубій єктенії була піднесена молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Феодосій звернувся до присутніх зі словом проповіді.

Село Нечаївка засноване в ХVI ст., його назва пішла від сотника на прізвище Нечай. В часи Визвольної війни 1648-1657рр., з жителів сіл Вертуни та Нечаївка була створена сотня, яка в складі Черкаського полку під супроводом Максима Кривоноса брала участь у боротьбі з польською шляхтою.
В роки Великої вітчизняної війни село перебувало під німецькою окупацією і було звільнено лише в грудні 1944 р.
Деревяний храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці був закритий спочатку після революції, а потім в період Хрущовської «відлиги». Переданий Черкаській єпархії на початку 90-х років ХХ ст. і був одним із перших відкритих храмів у Черкаському благочинні після років гонінь.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії