26 серпня, напередодні свята перенесення святих мощів преподобного Феодосія Києво-Печерського, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні преосвященних архіпастирів і братії монастиря очолив святкове всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Тезоіменитий архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив літію, а також звершував помазання насельників та парафіян освяченим єлеєм.

У перший день передсвята Успіння Пресвятої Богородиці 927 років тому в Києво-Печерському монастирі була звершена урочиста подія. У супроводі небесного знамення нетлінні мощі засновника спільножитного чернецтва на Русі преподобного Феодосія, ігумена Печерського були перенесені з Дальніх печер у новозбудовану Велику церкву обителі, де вони почивали до вибуху собору в 1941 році.