13 грудня, у день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив освячення храму та архієрейську хіротонію за Божественною літургією у храмовому комплексі на честь Різдва Христового на Березняках у Києві.

Перед початком Божественної літургії був звершений чин освячення храму на честь Різдва Христового.

Потім відбувся особливий чин, який звершується перед архієрейською хіротонією. Архімандрит Спиридон (Романов) виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів, отців Церкви. Після цього було виголошене многоліття Предстоятелю, архієреям, усьому церковному зібранню та самому ставленику.

За Божественною літургією Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, намісник Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомільський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, духовенство храму та гості у священному сані.

За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Спиридона (Романова) у єпископа Вишневського, вікарія Київської Митрополії.

Рішення про призначення нового вікарного архієрея Київської Митрополії Священний Синод УПЦ ухвалив 6 грудня 2019 року.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

За Божественною літургією була звершена дияконська хіротонія Євгенія Проняєва, студента 3 класу Київської духовної семінарії.

Після відпусту Предстоятель вручив церковні нагороди благодійникам, які доклали зусиль для благоустрою храму.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Вишневського Спиридона зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Фотоальбом сайту Святогірської Лаври