23 грудня 2018 року, в Неділю 30-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Новомосковський Євлогій, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій  та духовенство монастиря.

Перед початком Літургії відбувся чин віросповідання архімандрита Андрія (Васілашку), наречення у єпископа якого відбулося 18 грудня.

За богослужінням була звершена хіротонія архімандрита Андрія во єпископа Петропавлівського, вікарія Дніпропетровської єпархії.

Рішення (Журнал № 75) про призначення нового вікарного архієрея для Дніпропетровської єпархії Священний Синод УПЦ ухвалив 17 грудня 2018 року.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший владика розповів, що Євангельське зачало про десятьох прокажених мужів (Лк. 17: 12-19), яке читалося цього недільного дня у храмах, навчає нас правильному відношенню до хвороб і зцілення.

«Є дві молитви до Бога. “Господи, дай мені здоров’я! Я хворію” – це не досконала молитва. Правильна молитва: “Господи, помилуй мене!”. Тоді Господь зцілює і від гріхів, і від хвороб, як наслідків гріхів». Архіпастир також нагадав про те, наскільки важливо не забувати дякувати Богу за Його благодіяння.
«Треба починати і закінчувати свій день з подяки Богу. Вранці встав, перехрестився і сказав: “Слава Тобі, Боже, за те, що Ти сподобив мене бачити ще один день”. А коли йдемо до сну, то повинні сказати: “Слава Тобі, Господи, за те, що Ти сподобив мене прожити ще один день, прости мені мої гріхи, які я зробив у цей день”. Тоді ми будемо здатними вмістити благодать Святого Духа, яка допомагатиме нам у всьому – і у смертельній тривозі, і в скорботах. Ця благодать буде нас вести до Вічного життя», — сказав Митрополит Онуфрій.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Текст Звернення Священного Синоду щодо останніх подій в релігійному житті України, яке цього дня згідно благословення Предстоятеля зачитували в усіх храмах та монастирях УПЦ, виголосив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

На завершення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до єпископа Петропавлівського Андрія зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ