21 березня архієпископ Боярський Феодосій (Снігірьов), вікарій Київської Митрополії дав практичні рекомендації з поведінки в період пандемії коронавірусу в інтерв’ю «Першому Козацькому».

За словами архієрея Священний Синод УПЦ закликає пастирів уважно ставитися до карантину і зробити все, щоб захистити в період епідемії своїх парафіян.

«Якщо говорити про крайності: “все добре, нам нічого не зашкодить, і наша віра нас врятує, і не треба ні на що, оглядатися, і жити духовним життям, так само ходити в храми, і нічого не боятися, тому що Господь не допустить заразитися інфекцією, якщо ми будемо ходити в храм” – це інфантильна і легковажна точка зору», – сказав архієрей.

Він вважає, що ця точка зору має під собою правильний духовний фундамент, але, як будь-яка крайність, він «грішить неправильністю трактування цього фундаменту».

На думку архієрея, цей підхід – «легковажний і самовпевнений».

«Насправді, Господь захищає вірних своїх. Через Таїнство Причастя ніякою інфекцією заразитися неможливо. Але при цьому Священний Синод приймає рішення про дезінфекцію храмів, про використання одноразового посуду для запивки, про протирання ікон, в т. ч. чудотворних, дезінфікуючими розчинами. Священний Синод – виразник вищої волі Православної Церкви. І сказати, що Священний Синод помиляється – погрішити проти Церкви».

Це комплексне питання, і дотримуватися правил дезінфекції потрібно, покладаючись на Бога, резюмує архієрей.

spzh.news