25 березня 2018 року, в Неділю п’яту Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. За богослужінням відбулась архієрейська хіротонія.

Його Блаженству співслужили: намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришевський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ладижинський Сергій, гості, духовенство Київських духовних шкіл та братія Києво-Печерської обителі.

Перед початком Божественної літургії був звершений особливий чин, який є частиною архієрейської хіротонії. Його основними елементами є сповідання віри кандидата у єпископський ступінь священства, його обітниці берегти правила Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів, отців Церкви, а також многоліття Предстоятелю, архієреям, усьому церковному зібранню та самому ставленику.

За богослужінням була звершена єпископська хіротонія над викладачем Київської духовної академії архімандритом Пименом (Воятом).

14 березня 2018 року Священним Синодом УПЦ (Журнал №6) викладач Київської духовної академії архімандрит Пимен (Воят Павло Михайлович) обраний єпископом Дубенським, вікарієм Рівненської єпархії. Чин наречення напередодні очолив Предстоятель Української Православної Церкви у Академічному храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці Київської духовної академії і семінарії.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Божественною літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Наприкінці богослужіння Предстоятель виголосив Слово до новопоставленого єпископа Дубенського Пимена і вручив йому архієрейський жезл. Після цього владика традиційно вперше, як архіпастир, благословив вірних.

news.church.ua