Вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій в ефірі телеканалів 112.ua і NewsOne прокоментував останні події в УПЦ КП-ПЦУ.

Якщо Філарет захоче відокремитися, його структура буде маргінальною порівняно з ПЦУ. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив Архієпископ Феодосій, Вікарій Київської Митрополії УПЦ.

“Судячи з того, що до Володимирського собору приїхало всього кілька високопоставлених осіб Київського патріархату, навряд чи розкол буде масштабним. Якщо Філарет захоче відокремитися, його структура буде маргінальною порівняно з ПЦУ”, – сказав він.

“Нічого такого не відбувається, що не можна було б передбачити ще кілька місяців тому. Саме створення Православної церкви України спочатку Філаретом і його оточенням, усіма тими людьми, які відбулися по духовній лінії від нинішнього лідера УПЦ КП і співлідера ПЦУ Філарета. Передбачалося, що такі процеси рано чи пізно почнуться в самій ПЦУ. Українська православна церква про це говорила, представники єпископату попереджали про це патріарха Варфоломія та інших представників Константинополя, коли вони тільки збиралися легалізувати розкол в Україні. Тому що те, що не будується на мирі, на покаянні та поверненні до церкви, що не будується на взаєморозумінні глибинному, закінчиться новим розколом. Щось подібне відбувається і в ПЦУ”, – сказав він.

Ця публікація також доступна на: Russian